Štěňátka

Plánujeme štěňátka na podzim 2024! Bude se jednat o první vrh naší Hailey. Bude se jednat o zahraniční krytí. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

We are planning puppies for autumn 2024! This will be the first litter of our Hailey. It will be a foreign mating. Please do not hesitate to contact us for more information.


PRVNÍ OTÁZKY:

JSEM SCHOPEN SI POŘÍDÍT PEJSKA?

Rozhodnout se pro koupi štěňátka je velká věc. Je nutnost to pořádně a do detailu promyslet. Musíte počítat s tím, že toto rozhodnutí ovlivní Váš život na dalších cca 10 - 13 let. Pokud víte jistě, že budete mít na pejska dostatek času a budete moct mu zajistit veškerou péči, kterou potřebuje a zaslouží si, je na čase přemýšlet o správné volbě plemene. 

JAK PEJSKA ZVOLIT?

Nejdůležitější na volbě plemene je jeho povaha. Pokud víte, že jste opravdu aktivní člověk, volte aktivní plemeno. Pokud si rádi poležíte doma na gauči, tak byste s aktivním psem byli nešťastní a s Vámi i pes. Zlatý retriever patří do 8. FCI skupiny Slídičů, retrívrů a vodních psů a sekce retrívrů. Je to plemeno velmi přizpůsobivé a chytré. Miluje kontakt a přítomnost svého pánička. V srdci to však je, a měl by zůstat, lovec, vyšlechtěný pro dohledání a přinesení aportu, tedy zvěře. Díky svému obrovskému srdci může být skvělý canisterapeutický nebo asistenční pes. Je rád středem pozornosti a umí se úžasně prodat na výstavních molech. Zároveň umí zůstat pořád psem běhajícím po lese a prokazovat radost z práce.

NIKDY NEVYBÍREJTE PSA JEN PODLE BARVY SRSTI

KAM PEJSKY NEPRODÁVÁME:

Štěňátka našich zlatých retrieverů k trvalému venkovnímu pobytu v boudě či v kotci NEPRODÁVÁME. Před případnou rezervací štěňátka je minimálně jedna nezávazná návštěva u nás PODMÍNKOU.

Štěně nesmí být v dospělosti použito k chovu bez PP !!!

 • Koupením štěněte výdej peněz nekončí, ale teprve začíná. Pořizovací cena je jen zlomek celoživotních výdajů
Hailey
Bailey + Hailey
Bailey
Hailey

Štěňátkům chceme dopřát milující rodinu, která dá svému štěňátku možnost se projevit a ukázat, jak velký potenciál se v něm skrývá. Rodina, která příjme naše psí miminko se stává jeho novou rodinou, smečkou, která si je plně vědoma toho, že toto miminko potřebuje dostatek času, péče a trpělivosti k tomu, aby se naučilo základní vychovanosti, hygieně a poslušnosti.

Rodina nezískává jen štěně, ale stává se i naší částí rodiny a my, jako chovatelé, jsme tady vždy pro ně s jakoukoliv pomocí a radou ohledně kynologie a chovu. Za každou fotografii, video či setkání budeme velmi rádi a moc doufáme v přátelský vztah majitelů našich odchovů. Majitelé se stávají součástí naší rodiny a jsme otevření komunikaci a rádi pomůžeme a poradíme se vším ohledně psího miminka i psího světa. Dále nabízíme po celý život pejska veškerý chovatelský servis - pomoc s výchovou a výcvikem, úpravou pejska i prezentací na výstavách. 

Vyžadujeme uplatnění předkupního práva v případech nezbytného odchodu pejska z rodiny. 

Štěňátko od nás je odchovávané v domácím prostředí a bude socializované na pejsky i lidi, běžný chod domácnosti, začínáme se základními hygienickými návyky i s mírným výcvikem pro podporu vloh psa. Je však potřeba v těchto situacích pejska nadále podporovat a pokračovat s ním, jen tím si lze vychovat bezvadného parťáka do všech životních situací. Dále bude čipované, třikrát odčervené, očkované a zkontrolováno veterinářem. Štěňátko od nás odchází v 8 týdnech života, vy si jej můžete vybírat od šesti týdnů, kdy už je vidět povaha, postoj a stavba těla.

Od nás dostanete:

 • Kupní smlouvu - majitel svým podpisem stvrzuje, že štěně převzal ve správné kondici a dobrém zdravotním stavu
 • Průkaz původu štěněte, který je zaregistrovaný u FCI
 • Chovatelský servis a trvalý kontakt s námi
 • Tašku pro štěňátko (hračky, dečku, pamlsky....)
 • "manuál" na štěňátko, jak na první týdny s novým členem rodiny
 • Krmení do začátku, na které bylo štěňátko zvyklé u nás
 • Mezinárodní očkovací průkaz (europas) z vyznačením provedených vakcinací, vč. vyznačení data odčervení

Co si musíte nachystat:

 • místo s pelíškem, kde bude pejsek navyklý a může tam chodit odpočívat
 • minimálně 2 misky (na vodu a na krmivo)
 • obojek s vodítkem
 • hračky, kostičky, deky...
 • dostatek času
 • LÁSKU a trpělivost
 • tohle vše Vám pomůže se soužitím nového člena rodiny 

 Nezapomínejte, že tak jako lidské i psí miminko je velmi zvědavé a zvídavé a vše zkoumá pusinkou a zoubky, proto se pejska snažte nespustit z očí a dbejte na to, aby bylo v bezpečném prostředí bez elektrických kabelů a jiných ostrých a nebezpečných nástrah. První rok psího života bude pro Vás ten nejsložitější a nejnáročnější. Pokud svou úlohu dobrého rodiče nezanedbáte, budete si další roky naplno užívat a po Vašem boku i Váš pes, který půjde všude tam, kam Vy. Učit pejska začněte hned po příjezdů domů. Postupně ho seznamte s celou novou rodinou, ukažte mu, kde má své místo pro . klid a odpočinek. Nezapomínejte však, že pes je pes a musí mít svůj pravidelný režim a řád. Ten mu ukažte už ve štěňátkovském věku. Začněte pejska učit postupně slyšet na své jméno a dále učte přivolání - nejdůležitější povel. Socializujte, socializujte a socializujte... Cvičte ho pomocí hry, aby to pejska pořád bavilo a zajímalo. Je nutné však znát hranice a štěně nepřetěžovat

Pokud nemáte na psa s PP penízky, pak raději nekupujte, ale adoptujte!

VŠICHNI NAŠI PSI I ŠTĚŇÁTKA JSOU KRMENA ZNAČKOU MARP

© 2021 Chovatelská stanice Bailey Goldie. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!